Umów się na wizytę

lub zostaw nam informacje, a do Ciebie oddzwonimy

Dziękujemy!
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Ups! Coś poszło nie tak podczas wysyłania zgłoszenia. Spróbuj Ponownie
32 418 04 84
Plebańska 3/5, 44-100 Gliwice
powrót

Eliminacja Stresu

Pomagamy zapomnieć o stresie.

Strach przed dentystą - jak sobie z nim poradzić

Stomatolog nie każdemu kojarzy się pozytywnie. Często wspomnienia z dzieciństwa odżywają na nowo w momencie odwiedzin gabinetu.

Niezależnie od naszej empatii i troski, którą otrzymasz bezpośrednio po wejściu do kliniki. 

Mamy świadomość, że możesz odczuwać STRACH. To może na pierwszy rzut oka, wydawać się śmieszne, że trzęsiesz się ze strachu, odczuwasz bóle brzucha lub masz nieprzesadną noc przed wizytą. W końcu odwiedzasz tylko dentystę. 

Takiego strachu nie można bagatelizować! My go nie bagatelizujemy!

Wspomniany strach został nazwany dentofobią dosłownie, jest określany jako paniczny strach przed stomatologiem. To jest bardzo niebezpieczny objaw, który może powodować odkładanie wizyt na czas nieokreślony. Tym samym może doprowadzić do okropnych konsekwencji dla zdrowia. 

Twoje zdrowie jest dla nas priorytetem. Dlatego pomożemy Ci przezwyciężyć strach i opór.

Gaz rozweselający i znieczulenie ogólne - jak działa i które wybrać?

W jaki sposób zadbamy o Ciebie? 

Z powodzeniem stosujemy dwa rozwiązanie, które zapewniają poczucie komfortu u naszych Pacjentów.

Pierwszy, to gaz rozweselający – sedacja wziewna

Drugi, to znieczulenie ogólne  - narkoza

To Ty zadecydujesz o tym, która z opcji zostanie zastosowana. Dlaczego? Ponieważ zależy nam na Twoim komforcie. Jednak, chętnie opowiem Ci, czym się różnią wymienione wyżej możliwości. 

Zacznijmy od gazu rozweselającego 

Jest, to specjalna mieszanka podtlenku azotu oraz tlenu, która jest wdychany przez specjalną maseczkę zakładaną na nos. W ten sposób, Pacjent zostaje wprowadzony stan odprężenia i relaksu, odstresowuje i łagodzi lęk. 

To co jest najistotniejsze dla Ciebie to świadomość, że sedacja jest całkowicie bezpieczna i może być przeprowadzana nawet podczas każdej wizyty w gabinecie stomatologicznym. 

To co jest dodatkowo ważne, to możliwość zachowania przez Pacjenta świadomości przez cały czas trwania zabiegu. To pozwala na świadomą współpracę ze stomatologiem. Kolejną zaletą jest też praktyczny brak skutków ubocznych. Gaz nie odkłada się w organizmie i zostaje wydalany w niezmienionej postaci, nie powodując żadnych trwałych zmian i nie uzależnia. Tym samym, po zabiegu możesz prowadzić samochód. 

Narkoza

Narkoza najczęściej kojarzy nam się z zabiegami przeprowadzanymi na bloku operacyjnym. 

W stomatologii również ją wykorzystujemy w przypadku Pacjentów, którzy nie chcą mieć świadomości zabiegu. W przypadku takich zabiegów korzystamy z pomocy anestezjologa, który dba o Pacjenta w trakcie zabiegu. 

To co jest najważniejsze, to świadomość, że po zabiegu należy być przez około 12 godzin po opieką osoby dorosłej. Tak, samo jak po zakończeniu zabiegu, również osoba dorosła musi Ciebie odebrać. Po wybudzeniu następuję senność, dlatego wymagana jest osoba, która będzie się opiekowała. 

Przed podjęciem decyzji na bieżąco będziemy rozwiewać wszelkie wątpliwości. Jesteśmy tutaj dla Ciebie. 


Jeśli już myślisz o eliminacji stresu, to umów się do nas na konsultacje. Opowiemy o wszystkim krok po kroku. Obdarz nas swoim zaufaniem, a My zadbamy o zdrowie Twojej jamy ustnej

Umów się na wizytę!

Cennik

Maseczka do gazu rozweselającego (wielokrotnego użytku)

100 zł

Użycie gazu rozweselającego (podtlenek)

300 zł za godzinę

Narkoza

1 700 zł

przejdź do pełnego cennika