Umów się na wizytę

lub zostaw nam informacje, a do Ciebie oddzwonimy

Dziękujemy!
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Ups! Coś poszło nie tak podczas wysyłania zgłoszenia. Spróbuj Ponownie
32 418 04 84
Plebańska 3/5, 44-100 Gliwice
powrót

Endodoncja

Leczenie kanałowe zębów.

Czym jest endodoncja?

Leczenie kanałowe (inna nazwa: leczenie endodontyczne) zęba wykonuje się gdy bakterie próchnicowe dostały się już bardzo głęboko do środka zęba, gdzie zainfekowały jego najbardziej wewnętrzną część czyli miazgę lub ząb obumarł z innych przyczyn (zmiany periodontologiczne, uraz).

Na czym polega leczenie endodontyczne?

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi zębowej, dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych i szczelne wypełnienie ich materiałem, który uniemożliwi ponowną infekcję. Podczas leczenia kanałowego bardzo ważne jest odnalezienie i wyleczenie wszystkich kanałów znajdujących się w zębie.

Aby to zrobić, ząb powinien znajdować się pod kontrolą wzroku co umożliwia mikroskop stomatologiczny. Dzięki niemu lekarz może bardzo dokładnie opracować i wyczyścić cały ząb, sprawdzając w mikroskopie jakość wykonanego leczenia. Jest to również niezbędne podczas powtórnego leczenia kanałowego (inna nazwa reendo) lub usuwania z zęba starych wkładów lub złamanych narzędzi.

Sukces w leczeniu kanałowym

Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala na utrzymanie w jamie ustnej zęba, którego nie dało się wyleczyć zwykłym wypełnieniem. W naszym gabinecie dzięki nowoczesnemu znieczuleniu komputerowemu leczenie kanałowe przebiega bezboleśnie i najczęściej jest wykonywane na jednej wizycie, co umożliwia mikroskop oraz obecna na miejscu pracownia rentgenowska.

Umów się na wizytę!

Cennik

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zębów 1-3

1 300 zł / reendo 1 500 zł

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zębów 4-5

1 600 zł / reendo 1 800 zł

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zębów 6-7

1 800 zł / reendo 2 000 zł

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zęba 8

2 000 zł

Wzmocnienie włóknem szklanym

1 000 zł

przejdź do pełnego cennika